Na Jaki Zawod Isc Po Gimnazjum | Liceum, Technikum Czy Zawodówka? 202 개의 자세한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “na jaki zawod isc po gimnazjum – LICEUM, TECHNIKUM CZY ZAWODÓWKA?“? 다음 카테고리의 웹사이트 you.future-user.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://you.future-user.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Dla Pieniędzy 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,631,405회 및 좋아요 74,904개 개의 좋아요가 있습니다.

na jaki zawod isc po gimnazjum 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 LICEUM, TECHNIKUM CZY ZAWODÓWKA? – na jaki zawod isc po gimnazjum 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Po jakiej szkole będziesz zarabiał najwięcej? Którą warto wybrać?
💲Subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCyHVSusYgnxrGGfx0SOHekw?sub_confirmation=1
📸Instagram: https://www.instagram.com/dla_pieniedzy/
współpraca komercyjna: [email protected]
Źródła:
https://barometrzawodow.pl/
https://edukacja.dziennik.pl/matura/artykuly/577317,matura-2018-wyniki-egzaminy-online-przewodnik.html
https://www.gov.pl/web/rodzina/barometr-zawodow-prognoza-na-
2019-rok
https://www.rp.pl/Wynagrodzenia/307159947-Najlepiej-oplacane-zawody-W-czym-sie-specjalizowac-by-swietnie-zarabiac.html

na jaki zawod isc po gimnazjum 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Co po gimnazjum i szkole podstawowej? Masz wybór! – Victor

Po zdaniu egzaminu zawodowego możesz wykonywać wyuczony zawód, a po zdaniu matury możesz iść na studia. Istnieją technika przygotowujące do różnych zawodów …

+ 여기를 클릭

Source: victor.com.pl

Date Published: 9/15/2021

View: 7602

Jaką wybrać szkołę po gimnazjum – Praca Bez Barier

Przez całe liceum możesz poznać wiele zagadnień i nawet w ostatniej klasie zdecydować na jakie studia aplikować, bądź czy w ogóle …

+ 여기에 보기

Source: praca-bezbarier.pl

Date Published: 2/20/2021

View: 4813

Co wybrać po gimnazjum? – poradnikowy net

Z kolei trzyletnie licea profilowane łączą kształcenie ogólne z przygotowaniem do zawodu, mają ten minus, że po ich ukończeniu należałoby jeszcze pójść do jedno …

+ 여기에 더 보기

Source: poradnikowy.net

Date Published: 6/6/2021

View: 6496

Forum: Jaki zawód wybrać po gimnazjum? – GRY-OnLine.pl

Zamierzam iść do technikum, ponieważ chcę się uczyć zawodu, żeby sobie lepiej radzić na studiach. Nie wiem jaki zawód mam wybrać.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.gry-online.pl

Date Published: 7/5/2021

View: 6236

Jaką szkołę wybrać po gimnazjum?

ocenić umiejętności jakie zdobyliśmy z konkretnego zawodu. … czy chcesz iść na studia, czy może chcesz jak najszybciej zdobyć.

+ 여기에 표시

Source: szkolawgniewinie.home.pl

Date Published: 7/22/2022

View: 4211

Jaką można mieć prace po ukończeniu Gimnazjum?

Aby mieć jakikolwiek zawód to ziesz albo do szkoły średniej, matura i pozniej studium( lub na studia) albo technikum albo zawodówka. A jak nie …

+ 여기에 자세히 보기

Source: forum.dobreprogramy.pl

Date Published: 3/24/2022

View: 5499

주제와 관련된 이미지 na jaki zawod isc po gimnazjum

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 LICEUM, TECHNIKUM CZY ZAWODÓWKA?. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

LICEUM, TECHNIKUM CZY ZAWODÓWKA?
LICEUM, TECHNIKUM CZY ZAWODÓWKA?

주제에 대한 기사 평가 na jaki zawod isc po gimnazjum

 • Author: Dla Pieniędzy
 • Views: 조회수 1,631,405회
 • Likes: 좋아요 74,904개
 • Date Published: 2019. 4. 28.
 • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=D-EcRY42R4A

Co po gimnazjum i szkole podstawowej? Masz wybór!

Liceum ogólnokształcące

Jeśli skończysz gimnazjum: Będziesz się uczyć w trzyletnim liceum ogólnokształcącym.

Jeśli skończysz szkołę podstawową: Czeka Cię nauka w czteroletnim liceum ogólnokształcącym.

W tej szkole zdobędziesz wiedzę ogólną ze wszystkich przedmiotów. Liceum w największym stopniu przygotowuje do pójścia na studia, a w najmniejszym – do podjęcia pracy zaraz po skończeniu tej szkoły.

W liceach istnieją tzw. klasy profilowane, czyli takie, w których jest większy nacisk np. na matematykę, biologię czy języki obce. Dzięki temu nie będziesz się uczyć cały czas wszystkich przedmiotów na tym samym poziomie, tylko pogłębisz wiedzę z tych przedmiotów, które będą Ci potrzebne, aby dostać się na studia. Jeżeli np. chcesz zostać lekarzem, lepiej wybierz klasę o profilu biologiczno-chemicznym niż humanistycznym.

Na zakończenie liceum trzeba zadać egzamin dojrzałości, nazywany maturą.

Co po liceum?

studia

szkoła policealna

praca

Technikum

Jeśli skończysz gimnazjum: Nauka w technikum będzie trwać cztery lata.

Jeśli skończysz szkołę podstawową: Nauka w technikum potrwa pięć lat.

W technikum zdobędziesz wiedzę na temat wybranego przez siebie zawodu oraz wiedzę ogólną z innych przedmiotów.

Z przedmiotów zawodowych trzeba zdać egzamin zawodowy, a z pozostałych przedmiotów – maturę.

Po zdaniu egzaminu zawodowego możesz wykonywać wyuczony zawód, a po zdaniu matury możesz iść na studia.

Istnieją technika przygotowujące do różnych zawodów w określonej branży (np. technikum hotelarstwa, technikum weterynaryjne, technikum gastronomiczne, technikum informatyczne), dlatego zanim wybierzesz jedno z nich, pomyśl dobrze, czy właśnie ten zawód interesuje Cię najbardziej.

Co po technikum?

studia

praca

Szkoła branżowa I stopnia, czyli dawna szkoła zawodowa

Niezależnie od tego, czy skończysz gimnazjum, czy szkołę podstawową, nauka w szkole branżowej I stopnia będzie trwać trzy lata.

To szkoła dla osób, które od początku wiedzą, jaki zawód chcą wykonywać (np. elektryk, stolarz, kucharz, fotograf).

Nacisk w niej jest położony przede wszystkim na naukę zawodu, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Oznacza to, że jest w niej zdecydowanie mniej godzin polskiego, geografii czy biologii niż w innych szkołach.

Nauka w tej szkole nie kończy się egzaminem dojrzałości, ale egzaminem, który potwierdzi, czy masz odpowiednie kwalifikacje do pracy w wybranym zawodzie.

Po skończeniu szkoły branżowej I stopnia wcale nie musisz jednak iść do pracy. Możesz podjąć naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia, która kończy się maturą. Umożliwi Ci to podjęcie studiów.

Pamiętaj

Co po szkole branżowej I stopnia?

szkoła branżowa II stopnia

studia

praca

lub od razu po ukończeniu tej szkoły – praca.

Jaką wybrać szkołę po gimnazjum

Wkrótce staniesz przed decyzją, która może wpłynąć na twoje dorosłe życie. Jaką wybrać szkołę po gimnazjum, by poznać ciekawych przyjaciół ale i przygotować się do matury? W tym poradniku znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią ci wybór.

Jaką podjąć decyzję w przypadku konkretnej szkoły

Pierwszą decyzją, jaką powinieneś podjąć, jest decyzja do jakiej szkoły chcesz pójść. Czy będzie to liceum, technikum czy może zawodówka. Każda ma plusy i minusy, jednak ta decyzja jest podstawową by odpowiedzieć na pytanie, jaką wybrać szkołę po gimnazjum.

Liceum

Najwięcej nastolatków decyduje się na pójście do liceum ogólnokształcącego. Jak sama nazwa wskazuje, w takiej szkole będziesz uczył się wszystkiego. Zdobędziesz ogólną wiedzę. Może być to plusem, jeżeli nie wiesz jeszcze czym chciałbyś się zająć w dorosłym życiu. Przez całe liceum możesz poznać wiele zagadnień i nawet w ostatniej klasie zdecydować na jakie studia aplikować, bądź czy w ogóle zrezygnować z dalszej edukacji. Jeżeli jesteś więc jedną z osób, które zastanawiają się jaką wybrać szkołę po gimnazjum, jeśli nie wiem co chciałbym robić w życiu, to liceum może być dobrym wyborem. Co ważne liceum kończy się egzaminem maturalnym, po którym można ubiegać się o przyjęcie na studia.

Technikum

Jeżeli już teraz wiesz co lubisz robić i jaką pracę w przyszłości chciałbyś wykonywać to być może technikum jest właśnie dla ciebie. Jeśli na przykład uwielbiasz gotować i zastanawiasz się jaką wybrać szkołę po gimnazjum, by szkolić się na kucharza, to technikum może być strzałem w dziesiątkę. Technika szkolą uczniów już pod konkretne umiejętności a nawet zawody. Do wyboru masz wiele profili, na przykład technikum gastronomiczne, samochodowe, hotelarskie, mechatroniczne, itd. Zastanów się co byś chciał robić lub w czym jesteś dobry. Potem sprawdź ofertę szkół, może okazać się, że znajdziesz szkołę, która już teraz pomoże ci przygotować się do zawodu. Technikum również kończy się maturą.

Zawodówka

Szkoła zawodowa ma za zadanie wykształcić uczniów już pod konkretny zawód. Na koniec szkoły nie zdaje się matury. To dlatego, że zawodówki nie uczą wiedzy ogólnej w tak szerokim stopniu jak liceum czy technikum. Może być to dobry wybór dla osób, które zastanawiają się jaką wybrać szkołę po gimnazjum, by od razu nauczyć się konkretnego zawodu, nie tracąc czasu na przyswajanie wiedzy ogólnej. W szkole zawodowej możesz nauczyć się takich zawodów jak fryzjer, monter, ślusarz, itd.

Inne czynniki, na które należy zwrócić uwagę

Poza odpowiedzią, jaką wybrać szkołę po gimnazjum pod względem profilu i przygotowania do zawodu bądź dalszej nauki, warto wziąć pod rozwagę jeszcze kilka dodatkowych kwestii.

Odległość od domu i dojazd

Dojazdy, szczególnie w dużych miastach, jak Warszawa czy Kraków mogą okazać się nie lada wyzwaniem. W godzinach szczytu taki dojazd może pochłaniać mnóstwo czasu. Zanim więc podejmiesz decyzję jaką wybrać szkołę po gimnazjum, sprawdź dokładnie ile czasu zajmie ci dojazd. Czy w razie awarii na trasie będziesz miał inną alternatywę, np. przesiadka z pociągu w autobus, metro, tramwaj. Najlepiej, jeżeli dojazd i powrót ze szkoły nie będzie zajmował ci więcej niż godzinę.

Rankingi i opinie

Jest wiele rankingów zamieszczanych do ogólnego wglądu o szkołach w twojej okolicy. Znajdziesz tam informacje o profilach klas, wynikach uczniów kończących szkołę oraz oczywiście opinie. Zastanawiając się jaką szkołę wybrać po gimnazjum najlepiej skupić się na kilku i zebrać o nich jak najwięcej informacji. Sprawdź strony branżowe i social media. Popytaj również znajomych, być może znasz kogoś kto uczęszcza do szkoły, o której myślisz.

Znajomi z gimnazjum

To oczywiste, że zawsze jest raźniej mieć jaką sprzyjającą i znajomą osobę w nowym otoczeniu. Nowa szkoła to wyzwanie i dla wielu młodych ludzi również stres. Przemyśl, czy podejmując decyzję jaką szkołę wybrać po gimnazjum nie warto by było zrobić tego z kolegę z gimnazjum czy z osiedla. Na pewno będziesz czuł się pewniej wśród nowych znajomych i nauczycieli, jeśli choć jedna twarz będzie znajoma. Dodatkowym plusem będzie to, że razem będziecie jeździć i wracać ze szkoły.

Decyzja jaką szkołę wybrać po gimnazjum to jedna z ważniejszych decyzji w życiu nastolatka. Najlepiej podejść do tematu taktycznie. Sprawdzić możliwości, zrobić dobry wywiad. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeżeli wybór okaże się nietrafiony, szkołę można zmienić na taką, w której będziesz czuł się dobrze.

Co wybrać po gimnazjum?

Wielu młodych ludzi ma dziś dylemat którą szkołę wybrać po gimnazjum. Nie jest to łatwy wybór, ponieważ od tego jak potoczy się edukacja zależy także przyszłe życie zawodowe. Jeśli zatem szukasz podpowiedzi jaką drogę rozwoju wybrać po gimnazjum, zapraszamy do lektury tego artykułu.

Którą szkołę wybrać po skończeniu gimnazjum?

Tak naprawdę istnieje tylko kilka opcji wyboru, wiele jednak zależy od tego czy chcesz już zdobyć konkretny zawód, czy zależy Ci na dłuższej edukacji. Możesz wybierać spośród trzyletnich liceów ogólnokształcących, trzyletnich liceów profilowanych, czteroletnich techników, dwu- lub trzyletnich szkół zawodowych. Licea ogólnokształcące kształcą na przykład w zakresie języków obcych, są ukierunkowane na konkretne studia takie jak teatrologia, filologia, są także dobra opcja dla wybitnej młodzieży. Z kolei trzyletnie licea profilowane łączą kształcenie ogólne z przygotowaniem do zawodu, mają ten minus, że po ich ukończeniu należałoby jeszcze pójść do jedno-lub dwusemestralnej szkoły policealnej. Czteroletnie technika dają natomiast zawód, są też dobrym rozwiązaniem dla osób o bardziej ścisłych umysłach. Szkoła zawodowa przygotowuje do konkretnego zawodu, nie kończy się też maturą.

Dlaczego warto wybrać liceum?

Najlepszym wyborem szkoły może okazać się wybór liceum, które nie przygotuje do żadnej konkretnej specjalizacji, a taka nie sprawdza się na wolnym rynku, który mamy w Polsce. Uważaj na szkoły zawodowe, gdyż one raczej maja niski poziom nauczania zarówno jeśli chodzi o samo nabywanie wiedzy jaki i o naukę obycia. Wybór szkoły będzie miał wpływ na wybór studiów, na dalsze życie zawodowe, odpowiednia szkoła daje także szerszy ogląd swoich możliwości i uświadamia w jakich przedmiotach dobrze czuje się młody człowiek.

Jak wybierać szkołę po skończeniu gimnazjum?

Nie od rzeczy jest radzenie się kolegów, nauczycieli (oni przecież mają największy wgląd w predyspozycje do nauki). Warto szukać podpowiedzi wśród starszej młodzieży, samemu jest bowiem trudno w wieku 15 lat zdecydować co chciałoby się w życiu robić (chociaż naturalnie wyjątki się zdarzają). Pisząc o wyborze szkoły nie można nie wspomnieć o jej wyposażeniu. To ważna kwestia, ponieważ wyposażenie na przykład sali gimnastycznej czy chemicznej może mieć kolosalny wpływ na decyzje młodego człowieka. Warto zorientować się czy w szkole do której zamierza się w przyszłości pójść jest dobrze wyposażona biblioteka, szatnia, czy organizowane są kółka zainteresowań. Chodzenie do szkoły powinno stanowić pewnego rodzaju przyjemność, a nie być katorgą.

Dobrą wskazówką przy wyborze szkoły może być jej renoma, ale co bywa mylące, nie chodzi tu tylko o poziom nauczania, ale także o panująca w niej atmosferę. Szczególnie ta ostatnia kwestia jest wart rozważenia, nic bowiem po renomowanej szkole jeśli nauczyciel są nieprzystępni, a młodzież nastawiona wyłącznie na rywalizację.

Bardzo dobrą opcją, by przekonać się jak szkoła „działa” jest odwiedzenie dni otwartych. Warto podpytać uczącą się tam młodzież czy jest zadowolona, zresztą pewnie łatwo będzie zorientować się jaka atmosfera panuje po samym sposobie bycia młodych ludzi – czy będą to znerwicowane kujony czy pełni optymizmu uczniowie.

Jaki zawód wybrać po gimnazjum? 09.07.2016 – Forum

Po technikum z punktu widzenia pracodawcy nie masz zawodu 😛 Zeby dobra szkole wybrac musisz wiedziec na jakie studia chcesz isc, inna sprawa jest to ze w duzej czesci “zawodow” szkoly malo daja trzeba samemu ogarniac temat i wazne jest doswiadczenie 🙂 Teraz bardzo dobrym planem na przyszlosc jest zrobienie zawodowki -> szkola srednia zaocznie i pracujemy w tym czasie lapiac doswiadczenie i kase -> studia dzienne lub zaoczne. Oczywiscie trzeba byc twardym, w dobrym zawodzie mozna bardzo szybko +-2.5k na reke zarabiac i wtedy edukacja moze poj.. sie walic 😛

>>

Jaką można mieć prace po ukończeniu Gimnazjum?

po gimnazjum musisz się niestety uczyć nadal… aż do 18 lat a dobrze płatnej pracy po gimnazjum + zawodówka nie znajdziesz, może ktoś Ci zaproponuje obsługę koparki ręcznej 😆

sam kończę gimnazjum i żeby nie to, iż prawo nakazuje uczyć się do 18 roku życia też bym dalej nie chodził :mrgreen:

키워드에 대한 정보 na jaki zawod isc po gimnazjum

다음은 Bing에서 na jaki zawod isc po gimnazjum 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Zgoda Ojca Na Wyjazd Dziecka Za Granicę Wzór | Jakie Decyzje Względem Dziecka Rodzice Powinni Podejmować Wspólnie 최근 답변 131개
See also  장혜진 양궁 선수 결혼 | 리우 양궁 2관왕 장혜진 결혼 축시 477 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

See also  스티 바 A 직구 | [주름 없애주는 레티놀크림] 스티바에이크림 사용법,직구,효과,부작용 해결 모든것(4년째 레틴A크림 후기) 7188 명이 이 답변을 좋아했습니다

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 LICEUM, TECHNIKUM CZY ZAWODÓWKA?

 • hajs
 • zarabianie
 • ile zarabia
 • zarobki
 • interesy
 • finanse
 • liceum
 • technikum
 • zawodówka
 • szkoła zawodowa
 • matura
 • matura to bzdura
 • Adam Drzewicki
 • DP
 • Paweł Svinarski
 • Dla Pieniędzy
 • pieniądze
 • praca
 • ogólniak
 • gimnazjum
 • kariera
 • egzamin zawodowy
 • studia
 • stolarz
 • spawacz
 • dekarz
 • magazynier
 • gastronomia
 • kucharz
 • piekarz
 • fryzjer
 • kosmetyczka
 • lekarz
 • pielęgniarka
 • księgowy
 • wykształcenie
 • architekt
 • kierownik projektu
 • IT
 • konsultant podatkowy
 • kontroler finansowy
 • lekarz rodzinny
 • MTB

LICEUM, #TECHNIKUM #CZY #ZAWODÓWKA?


YouTube에서 na jaki zawod isc po gimnazjum 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 LICEUM, TECHNIKUM CZY ZAWODÓWKA? | na jaki zawod isc po gimnazjum, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment