당신은 주제를 찾고 있습니까 “na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu – Odbiór nowego samochodu z salonu , CHECK LISTA @craVe DRIVE“? 다음 카테고리의 웹사이트 you.future-user.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://you.future-user.com/blog/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 craVe DRIVE 이(가) 작성한 기사에는 조회수 8,917회 및 좋아요 212개 개의 좋아요가 있습니다.
W przypadku nowego samochodu sprawa jest prosta. Musimy tylko pojawić się w urzędzie z dowodem zakupu auta w postaci faktury i od ręki dostaniemy nowe tablice oraz tymczasowy dowód rejestracyjny. W ciągu 30 dni zostaniemy poinformowani o wystawieniu stałego dokumentu.Od 1 stycznia 2020 wchodzą w życie nowe “kary” za nadmierną emisję CO2, więc dealerzy dokonują “samorejestracji”, bo wtedy będą mogli sprzedać w styczniu samochód bez konieczności wliczenia go do limitu.O co pytać przy kupnie samochodu? Wizyta w salonie dilerskim posiada także walory ściśle biznesowe. Podczas rozmowy ze sprzedawcą możemy bowiem wynegocjować bardzo atrakcyjne rabaty czy zniżki. Dlatego zawsze warto pytać o upusty i oferty specjalne, a także o alternatywne warunki finansowania.
- GWARANCJA. Najważniejszą sprawą jest gwarancja producenta. …
- PRZEGLĄD SAMOCHODU. …
- PRZEKAZANIE WYMAGANYCH DOKUMENTÓW POJAZDU. …
- INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA SAMOCHODU. …
- WERYFIKACJA WYPOSAŻENIA. …
- WERYFIKACJA POZOSTAŁYCH ELEMENTÓW. …
- PROTOKÓŁ ZDAWCZO- ODBIORCZY.
- szyby (czy nie mają pęknięć, rys, odprysków, itp.)
- lakier (pod kątem wgnieceń, rys, odprysków, itp.)
- felgi i inne elementy zewnętrzne, np. lusterka (czy nie ma obcierek, rys, itp.)
Table of Contents
na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu 주제에 대한 동영상 보기
여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!
d여기에서 Odbiór nowego samochodu z salonu , CHECK LISTA @craVe DRIVE – na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu 주제에 대한 세부정보를 참조하세요
https://www.cravedrive.pl
1. Sprawdzamy VIN i co dalej ?
Na podstawie własnych doświadczeń oraz w uzupełnieniu o to czego ja nie sprawdziłem, a zdecydowanie powinno sie to sprawdzić powstał taki odcinek.
Dopiszcie w komentarzu swoje punkty do check listy !
Ro ważne dla osób odbierających auto z salonu, ale i przy okazji powstaje lista rzeczy istotnych ogólnie przy zakupie każdego auta.
Pozdrawiam
Łukasz
na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.
Odbiór auta – na co zwrócić uwagę? | Blog Carly.pl
Pierwszy punkt – najbardziej oczywisty. Musimy dokładnie sprawdzić, czy samochód na pewno nie ma żadnych uszkodzeń. Wprawdzie auto jest całkiem nowe, ale w …
Source: carly.pl
Date Published: 2/27/2022
View: 4180
Odbiór nowego samochodu z salonu krok po kroku – EkspertCar
Odbiór auta z salonu – na co zwrócić uwagę? Wydanie sporej kwoty zawsze powinno budzić w nas czujność. Bez różnicy, czy chcemy nabyć auto za gotówkę, w kredycie …
Source: ekspertcar.pl
Date Published: 9/18/2021
View: 7529
Odbiór nowego samochodu z salonu – formalności – Mazda
Na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu z salonu? Dowiedz się jak powinien przebiegać prawłowy odbiór auta i o jakie formalności zadbać.
Source: www.mazda.pl
Date Published: 2/30/2022
View: 3041
Jak odebrać nowy samochód z salonu? – Porówneo
Dowiedz się, jak przygotować się do odbioru auta, na co zwrócić uwagę i jak radzić sobie gdy … Jak dokonywać oględzin nowego samochodu w salonie?
Source: www.porowneo.pl
Date Published: 12/7/2022
View: 962
Procedura odbioru nowego samochodu z salonu
Na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu z salonu? … Odbierając nowe auto z salonu należy obejrzeć dokładnie pojazd z każdej strony, …
Source: motoryzacjaonline.pl
Date Published: 9/15/2022
View: 1199
Odbiór samochodu z salonu – jak to zrobić dobrze …
Jak więc wygląda procedura odbioru nowego samochodu z salonu w praktyce? … Na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu z salonu?
Source: www.skoda-bohemiamotors.pl
Date Published: 7/15/2022
View: 7052
Zakup fabrycznie nowego samochodu – Sprawdz-auto24.pl
Warto zwrócić uwagę na fakt, iż 71,43% nabywców nowych samochodów w 2020 roku stanowiły firmy, a tylko 28,57% … Odbiór nowego samochodu Mazda 6 – 2021 rok.
Source: sprawdz-auto24.pl
Date Published: 10/6/2021
View: 7788
Usterki w autach od dealera: co sprawdzić? – Magazyn Auto
Z tego też powodu oględziny nowych samochodów pod kątem uszkodzeń … w nowym aucie i na co zwrócić szczególną uwagę podczas jego odbioru.
Source: magazynauto.pl
Date Published: 2/23/2022
View: 1674
주제와 관련된 이미지 na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu
주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Odbiór nowego samochodu z salonu , CHECK LISTA @craVe DRIVE. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

주제에 대한 기사 평가 na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu
- Author: craVe DRIVE
- Views: 조회수 8,917회
- Likes: 좋아요 212개
- Date Published: 2021. 10. 30.
- Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=A0m_XCRnf80
O czym pamiętać przy odbiorze nowego auta?
- szyby (czy nie mają pęknięć, rys, odprysków, itp.)
- lakier (pod kątem wgnieceń, rys, odprysków, itp.)
- felgi i inne elementy zewnętrzne, np. lusterka (czy nie ma obcierek, rys, itp.)
Co trzeba zrobić po zakupie auta z salonu?
W przypadku nowego samochodu sprawa jest prosta. Musimy tylko pojawić się w urzędzie z dowodem zakupu auta w postaci faktury i od ręki dostaniemy nowe tablice oraz tymczasowy dowód rejestracyjny. W ciągu 30 dni zostaniemy poinformowani o wystawieniu stałego dokumentu.
Dlaczego dealerzy rejestrują samochody na siebie?
Od 1 stycznia 2020 wchodzą w życie nowe “kary” za nadmierną emisję CO2, więc dealerzy dokonują “samorejestracji”, bo wtedy będą mogli sprzedać w styczniu samochód bez konieczności wliczenia go do limitu.
O co pytać przy zakupie auta z salonu?
O co pytać przy kupnie samochodu? Wizyta w salonie dilerskim posiada także walory ściśle biznesowe. Podczas rozmowy ze sprzedawcą możemy bowiem wynegocjować bardzo atrakcyjne rabaty czy zniżki. Dlatego zawsze warto pytać o upusty i oferty specjalne, a także o alternatywne warunki finansowania.
Jak się odbiera nowe auto z salonu?
Wyjazd nowym samochodem jest możliwy dopiero po wydaniu tablic rejestracyjnych wraz z naklejką kontrolną i tymczasowym dowodem rejestracyjnym. Nie możemy również zapominać o polisie ubezpieczeniowej. Bez tych dokumentów, dealer nie wyda zgody na opuszczenie samochodu, nawet na lawecie.
Jak negocjować cenę w salonie samochodowym?
Zazwyczaj sprzedawca może na wstępie dać upust w granicach od 5 do 8%. Kierownik sprzedaży może podnieść go o 2-3% więcej. Możemy mówić o naszym negocjacyjnym sukcesie jeśli uda nam się „wywalczyć” 15 a nawet 20% upustu.
Jak zapłacić za nowy samochód w salonie?
Już dawno skończyły się czasy, w których pieniądze do dealera przynosiło się w reklamówce. Teraz tak naprawdę jedyną formą honorowaną jest przelew bankowy.
Jak jeździć nowym samochodem?
Najlepiej utrzymywać obroty na średnim poziomie 3000 do 3500. Dotyczy to pierwszych trzech do pięciu tysięcy przejechanych kilometrów. W tym czasie, warto też pamiętać, aby maksymalna prędkość, z jaką jedziemy nie przekraczała 130 km/h. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby nie przegrzewać silnika.
Czy trzeba rejestrować samochód 2022?
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że z dniem 31 stycznia 2022 roku wchodzą w życie nowe przepisy: składający wniosek o rejestrację pojazdu może wnioskować o zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych.
Czy nowe auto jest zarejestrowane na salon?
Dzięki zmianom z salonów będziemy odbierać samochody już zarejestrowane. Od 4 czerwca 2021 r. dealerzy nowych pojazdów będą mieli do dyspozycji specjalne formularze elektroniczne, dzięki którym wyślą do urzędów wniosek i wszystkie konieczne załączniki wymagane przy pierwszej rejestracji samochodu przez internet.
Ile trwa rejestracja nowego samochodu z salonu?
Cały proces rejestracji – otrzymanie nowych tablic stałych i dowodu rejestracyjnego – trwa 10-14 dni (urząd zawiadamia przez SMS lub mailowo). WAŻNE! Przy rejestracji samochodu decyduje miejsce zamieszkania, a nie zameldowania i z tego powodu można zarejestrować pojazd w najbliższym urzędzie.
Czy salon rejestruje nowy samochód?
Uruchomiona usługa pozwala właścicielowi nowego auta na upoważnienie salonu sprzedaży i zarejestrowanie go – bez wizyty w urzędzie! 4 czerwca 2021 wchodzą w życie nowe zapisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, które pozwalają na upoważnienie salonu sprzedaży do zarejestrowania nowego pojazdu!
Do jakiej kwoty można kupić samochód za gotówkę?
Od 2023 r. w Polsce ma zostać wprowadzony limit płatności gotówkowych do 20 tys. złotych w transakcjach między przedsiębiorcami, a konsumentami indywidualnymi. Powyżej tej kwoty niezbędne będzie uregulowanie rachunku za pomocą przelewu bankowego.
Jak rozmawiać ze sprzedawcą samochodu?
Dobrym pomysłem na pierwszą rozmowę telefoniczną jest zweryfikowanie realnej atrakcyjności oferty, szczególnie jeśli auto sprzedaje wyspecjalizowany handlarz. W tym celu warto zapytać oferenta o historię samochodu włącznie z jego ewentualną wypadkowością.
Co ile robi się przeglad w nowym samochodzie?
Po zakupie nowego samochodu właściciel ma 3 lata spokoju – dopiero po tym okresie należy udać się na pierwszy przegląd. Kolejny odbędzie się za dwa lata (czyli w 5 roku użytkowania), a kolejne już co roku.
Ile ma na liczniku nowy samochód?
W umowie piszą (o ile wiem) 10 km. Jak auto było jeżdżone to może być więcej, salon powinien o tym poinformować. Standardowo auto nieruszane będzie miało parę kilometrów przebiegu. Może przełożyli z innego, zarejestrowanego egzemplarza.
Czy na wizytę w salonie samochodowym trzeba się umawiać?
Dziś – zasadniczo – samochodów nie przychodzi się kupować z ulicy. Na wizytę należy się umówić – dokładnie tak, jak do lekarza.
Jak sprawdzić status zamówionego samochodu?
Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android i iOS, oraz na stronie internetowej: www.mojatoyota.pl . Za jej pomocą od momentu zamówienia samochodu można dokładnie śledzić postępy w jego produkcji i trasę, jaką pokonuje z fabryki do dilera.
Jak jeździć nowym samochodem?
Najlepiej utrzymywać obroty na średnim poziomie 3000 do 3500. Dotyczy to pierwszych trzech do pięciu tysięcy przejechanych kilometrów. W tym czasie, warto też pamiętać, aby maksymalna prędkość, z jaką jedziemy nie przekraczała 130 km/h. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby nie przegrzewać silnika.
Odbiór auta z salonu- na co zwrócić uwagę? – Aureus Wynajem
Kupując nowy samochód uważamy, że w zasadzie nie ma konieczności, aby cokolwiek sprawdzać, bo przecież wyjechał prosto z fabryki i jedyne co mamy do zrobienia to odpalenie silnika. Prawda jest taka, że nie do końca tak jest. Niezależnie od tego, czy kupujemy samochód w wynajmie długoterminowym, gdzie wszystkie serwisy i przeglądy mamy zapewnione w cenie, czy kupujemy samochód za gotówkę, lista kwestii, które powinny zostać wyjaśnione jest dosyć długa.
Wyjazd nowym samochodem jest możliwy dopiero po wydaniu tablic rejestracyjnych wraz z naklejką kontrolną i tymczasowym dowodem rejestracyjnym. Nie możemy również zapominać o polisie ubezpieczeniowej. Bez tych dokumentów, dealer nie wyda zgody na opuszczenie samochodu, nawet na lawecie.
Wiadome jest, że każda marka samochodu ma swoje wewnętrzne zasady, dotyczące warunków gwarancji i że każdy samochód ma różne funkcje i wyposażenie. Dlatego też istotne jest, aby odbierając samochód wiedzieć, jakie zasady mają zastosowanie dla danej marki.
GWARANCJA
Najważniejszą sprawą jest gwarancja producenta. Podczas wydania samochodu, dealer powinien udzielić nam informacji na temat warunków gwarancji. W zależności od marki, gwarancja może obejmować konkretny okres czasu lub limit kilometrów. Gwarancja może również zostać przedłużona o kilka lat, oczywiście za dodatkową opłatą. Każdorazowo, warunkiem zachowania gwarancji jest regularne wykonywanie przeglądów serwisowych. Najczęściej przegląd powinien odbywać się raz w roku lub przed przekroczeniem konkretnego przebiegu. Należy zwrócić uwagę, że nawet w ramach jednej marki, różne modele mogą posiadać inne warunki co do przeglądów gwarancyjnych. Przykładowo, Hyundai Elantra wymaga przeglądów co 15 tys. km, a Hyundai i40- nawet co 30 tys. km. Jakie to ma znaczenie? Jeśli nie użytkujemy samochodu w ramach umowy wynajmu długoterminowego z pełnym serwisem, przeglądy są po naszej stronie i są one dodatkowo płatne. Tutaj także występuje spora rozbieżność pomiędzy markami, a nawet modelami. Pierwszy przegląd nowego Forda kosztuje ponad 400 zł, a wspominanej Elantry to już ponad 700 zł. Zwłaszcza, jeśli to my jesteśmy płatnikiem, powinniśmy wiedzieć jakie są dokładne koszty użytkowania samochodu. Pozwoli nam to na dokładniejsze zaplanowanie wydatków i oszczędzi stresu związanego z niewiedzą i ponadprogramowymi kosztami. Szczegółowe warunki gwarancji są opisane w karcie gwarancyjnej. Dowiemy się z niej, jakie elementy podlegają gwarancji i na jaki okres, przykładowo, żarówki halogenowe mogą mieć okres gwarancji do 1 roku, a akumulator 2 lata. Natomiast, elementy takie, jak łożysko- ku zaskoczeniu, pomimo, iż jest elementem eksploatacyjnym, podlega gwarancji przez cały jej okres.
PRZEGLĄD SAMOCHODU
Mimo, że kupujemy nowy samochód, wymaga on kompleksowego przeglądu, zanim jeszcze opuści salon samochodowy. Obowiązek ten leży po stronie dealera samochodowego. Po wykonaniu przeglądu otrzymamy książkę serwisową i kartę gwarancyjną. Jednak to nie wszystko. Obowiązkiem każdego właściciela pojazdu jest wykonywanie przeglądów w Okręgowych Stacjach Kontroli. Nie dotyczy to jednak samochodów nowych, nawet do 5 lat. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zweryfikować jest wpis w dowodzie rejestracyjnym, do kiedy mamy ważny przegląd techniczny pojazdu.
PRZEKAZANIE WYMAGANYCH DOKUMENTÓW POJAZDU
Otrzymaliśmy już książkę serwisową oraz kartę gwarancyjną, co powinniśmy jeszcze dostać? Jeśli samochód jest przedmiotem umowy leasingu czy wynajmu długoterminowego, powinniśmy otrzymać komplet dokumentów rejestracyjnych- tablice, które dealer montuje na samochodzie, naklejkę kontrolną, którą należy przykleić na szybę oraz polisę ubezpieczeniową, chyba, że załatwialiśmy ją we własnym zakresie. Inaczej jest, jeśli kupujemy samochód za gotówkę, ponieważ wtedy, zanim umówimy się na odbiór, powinniśmy pobrać niezbędne dokumenty od dealera (świadectwo zgodności, kartę pojazdu, dokument potwierdzający zakup) i samodzielnie zarejestrować pojazd. Ponadto, powinniśmy sprawdzić czy w samochodzie znajduje się instrukcja użytkowania samochodu.
INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA SAMOCHODU
Kto z Was kiedykolwiek czytał instrukcję użytkowania samochodu? Zapewne bardzo niewielu. A to błąd! Dlaczego? Ponieważ jeśli nie znamy podstawowych zasad użytkowania, może się okazać, że nieświadomie, przez niedostosowanie się do wymogów, producent w przypadku awarii nie uzna nam gwarancji i zostaniemy obciążeni kosztem naprawy pojazdu. Przeczytanie instrukcji pozwoli nam również na poznanie podstawowych funkcji samochodu i sposobu poprawnego korzystania z nich. Zwłaszcza w przypadku bardzo bogatych wersji wyposażenia, zapoznanie się z instrukcją będzie bardzo przydatne. Nie będziemy wtedy musieli zastanawiać się do czego służy dany przycisk. Pewnie Wam również przydarzyło się, że nie mieliście pojęcia co stanie się po wciśnięciu określonego przycisku w pojeździe. Instrukcja natomiast, dokładnie wyjaśni Wam, jak korzystać z określonych funkcji, a jest ich sporo w dobie stałego postępu technologicznego, za którym czasami trudno nadążyć.
Ciekawym punktem w instrukcji jest zapis o odpowiedniej konserwacji samochodu, w celu zabezpieczenia lakieru. Dla wielu zaskoczeniem mogą być zasady konieczności woskowania samochodu. Jak się okazuje, powinniśmy w odpowiedniej częstotliwości nakładać wosk na lakier, by zabezpieczyć go przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak np. sól podczas okresu zimowego. Wszystko po to, aby lakier nie uległ zbyt szybkiej korozji. Jeśli nie mamy czasu na to, aby regularnie woskować nasze auto, możemy zawsze pokusić się o usługę powłoki ceramicznej, która potrafi zabezpieczyć lakier na zdecydowanie dłuższy okres czasu- nawet do roku. Usługa oczywiście wiąże się z większymi kosztami, ale potrafi doskonale zapewnić bezpieczeństwo blacharki.
WERYFIKACJA WYPOSAŻENIA
Zamawiając samochód, który był przeznaczony do produkcji, powinniśmy uzyskać informację kiedy będzie on dostępny. W tym czasie bardzo często zdążymy już zapomnieć, jakie funkcje i jakie wyposażenie obejmował wybrany przez nas model. Dokonując zamówienia, otrzymujemy specyfikację pojazdu, w której zawarte są szczegółowe dane, dotyczące wyposażenia podstawowego oraz tego, za które jesteśmy zobowiązani dodatkowo zapłacić. Podczas odbioru samochodu sprawdźcie czy zamówienie jest zgodne z otrzymaną wcześniej specyfikacją. Prócz montowanych fabrycznie elementów, na specyfikacji widnieje informacja czy otrzymamy w zestawie koło zapasowe pełnowymiarowe, dojazdowe czy zestaw naprawczy. Jeśli otrzymujemy koło zapasowe, powinniśmy dodatkowo otrzymać w komplecie narzędzia niezbędne do jego wymiany, takie jak zawleczka do zdejmowania nakładek na śruby, klucz do kół, nasadkę do śrub zabezpieczających, jeśli występują oraz podnośnik samochodowy (lewarek). Jakie to ma znaczenie? Jest to istotne, kiedy opona ulegnie uszkodzeniu, więc warto się na to przygotować. Podstawowymi elementami , jakie powinny się znaleźć w samochodzie są gaśnica, apteczka, trójkąt ostrzegawczy i/lub kamizelka odblaskowa.
WERYFIKACJA POZOSTAŁYCH ELEMENTÓW
Zamawiając pojazd zdarza się, że w zestawie z samochodem otrzymujemy komplet opon. Istotne jest, aby sprawdzić czy rozmiar opon jest odpowiedni do modelu pojazdu. Jeśli odbieramy pojazd na przełomie roku, warto zweryfikować czy opony aktualnie zamontowane w pojeździe są dostosowane do warunków pogodowych. Często zimą otrzymujemy samochód z oponami letnimi. Należy wtedy niezwłocznie wymienić ogumienie na zimowe.
Nawet, jeśli samochód obieramy jako nowy, może się zdarzyć, że posiada uszkodzenia. Dlatego też zwracajcie uwagę na rysy, stan szyb, stan lakieru, tapicerki, deski rozdzielczej czy innych elementów ozdobnych, takich jak chromowane listwy. Najczęściej wymaga to weryfikacji, jeśli samochód, który kupujemy był eksponowany w salonie. Może się bowiem okazać, że podczas oględzin przez zainteresowanych, pojawiły się drobne uszkodzenia. W takich sytuacjach po stronie dealera pozostaje naprawa uszkodzonych elementów lub obniżenie ceny pojazdu w wyniku porozumienia z kupującym.
PROTOKÓŁ ZDAWCZO- ODBIORCZY
Bez względu na formę zakupu pojazdu, po przekazaniu wszystkich informacji, dealer poprosi nas o podpisanie protokołu odbioru. Takiego samego dokumentu będzie wymagać również przedstawiciel instytucji finansującej, jeśli auto kupiliśmy w leasingu czy będziemy użytkować na podstawie umowy wynajmu długoterminowego. Jest to dodatkowym zabezpieczeniem, ponieważ pełnomocnik finansującego ma obowiązek wpisać do protokołu wszystkie szczegółowe informacje, takie jak marka, model, wersja wyposażenia, moc, pojemność, przekazane przez dealera dokumenty, ilość kluczyków, informację o kole zapasowym czy nawet uwagi dotyczące ogólnego stanu pojazdu, włącznie z widocznymi ewentualnymi uszkodzeniami.
Jak widzicie, nawet odbiór nowego samochodu wymaga zachowania pewnych procedur oraz uzyskania konkretnych informacji ze strony dealera. Bezwzględnie jednak powinniśmy dostosować się do warunków gwarancji i użytkowania pojazdu, aby móc długo cieszyć się wymarzonym samochodem bez obaw o dodatkowe koszty.
Odbiór auta – na co zwrócić uwagę?
W dzisiejszych czasach zakupy z dostawą do domu to nic szczególnego – zamawiamy w ten sposób ubrania, elektronikę, żywność. Nawet dostawa samochodu pod wskazany adres powoli staje się standardem (niektóre auta dowozimy bezpłatnie pod wskazany adres). Każdy wie, że rzecz zamówioną online musimy dokładnie obejrzeć z każdej strony – sprawdzić, czy nie jest uszkodzona itp. Nie inaczej jest z samochodem. Na co więc zwrócić uwagę, gdy po auto nie jedziemy do salonu samochodowego, tylko ono samo do nas przyjeżdża? (uwaga, śmieszny żart – w końcu to SAMOchód, ha ha ha)
Sprawdź czy auto nie jest uszkodzone
Pierwszy punkt – najbardziej oczywisty. Musimy dokładnie sprawdzić, czy samochód na pewno nie ma żadnych uszkodzeń. Wprawdzie auto jest całkiem nowe, ale w transporcie zdarzają się różne wypadki – kamyczek tu, kamyczek tam.
Dokładnie sprawdź więc:
szyby (czy nie mają pęknięć, rys, odprysków, itp.)
lakier (pod kątem wgnieceń, rys, odprysków, itp.)
felgi i inne elementy zewnętrzne, np. lusterka (czy nie ma obcierek, rys, itp.)
Jeśli auto posiada jakiekolwiek, nawet najmniejsze, uszkodzenia – koniecznie zgłoś je podczas odbioru.
Gdy uszkodzenia są drobne, zostają zapisane w protokole zdawczo-odbiorczym. Wówczas pod koniec trwania umowy, przy zdawaniu samochodu, mamy dowód, że to nie my ponosimy odpowiedzialność za opisane wady więc nie zostaniemy obciążeni żadnymi dodatkowymi kosztami.
Co w przypadku, gdy uszkodzenie jest poważniejsze, np. auto zostaje porządnie wgniecione podczas ściągania z lawety? Wtedy auta nie przyjmujemy i prosimy o dostawę nowego, nieuszkodzonego egzemplarza. W takiej sytuacji kontaktujemy się też z osobą odpowiedzialną za naszą sprzedaż po stronie firmy wynajmującej. Podobnie, gdy przyjedzie do nas auto, którego specyfikacja nie do końca zgadza się z zamówieniem – miał być szpanerski kabriolet, a przyjeżdża rodzinne kombi (w końcu pomyłka zdarzyć się może każdemu). Odmawiamy przyjęcia samochodu i żądamy dostawy właściwego modelu.
Sprawdź numer VIN
Na placu u dealera stoi czasem kilkanaście takich samych aut – ten sam model, ten sam kolor. Może się więc zdarzyć, że na lawetę zostanie zapakowany inny samochód niż ten, który zamawialiśmy. Wprawdzie mało to prawdopodobne, ale nie zaszkodzi się upewnić 🙂 Warto zatem sprawdzić numer VIN i upewnić się, że przyjechał do nas właściwy egzemplarz.
Sprawdź czy wyposażenie jest kompletne
Od dostawcy dostaniesz protokół odbioru. Sprawdź dokładnie, czy auto jest wyposażone we wszystkie elementy opisane w protokole. Warto upewnić się, że nie brakuje np.:
dodatkowych dywaników
apteczki
kamizelki
trójkąta
koła zapasowego
lewarka
gaśnicy
Sprawdź polisę ubezpieczeniową
W ratę każdego zakupionego u nas auta w wynajmie długoterminowym wliczone jest ubezpieczenie OC, AC, Assistance i NNW. Sprawdź, czy do dowodu rejestracyjnego dołączone jest potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia. Wprawdzie nie ma już obowiązku wożenia ze sobą polisy ubezpieczeniowej, ale warto upewnić się, że jesteśmy ubezpieczeni.
Kupno samochodu krok po kroku – o czym musi pamiętać nowy właściciel?
Kupno samochodu, niezależnie od tego czy jest to nowe auto z salonu, czy samochód z drugiej ręki, wzbudza wiele emocji. Często powodują one, że chcemy przejść przez ten proces jak najszybciej. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nam uniknąć ewentualnych kłopotów związanych z nowym samochodem i w pełni się nim cieszyć.
Jest kilka podstawowych kroków, które powinieneś podjąć kupując samochód. O tym jak kupić samochód, przeczytasz w naszym artykule.
Sprawdź stan techniczny auta
Kupno nowego samochodu zaczynamy oczywiście od znalezienia dobrej oferty na wymarzony samochód. Jeżeli jest to nowe auto z salonu nie ma potrzeby sprawdzania jego stanu technicznego. W przypadku samochodu z drugiej ręki jest to jednak konieczne i najlepiej zrobić to w profesjonalnym serwisie samochodowym.
Mechanicy sprawdzą kluczowe elementy samochodu pod kątem aktualnego stanu oraz zużycia, a także wskażą części wymagające naprawy lub wymiany w bliższym lub dalszym czasie. Taka usługa będzie nas kosztować kilkaset złotych, ale uchroni nas przed przykrymi i niespodziewanymi wydatkami. Przy coraz nowszych i bardziej zaawansowanych technologicznie samochodach naprawy mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Jeśli auto jest tańsze i nie chcemy wydawać na nie dużych środków – wówczas warto odwiedzić Stację Kontroli Pojazdów, gdzie diagnosta sprawdzi kluczowe parametry auta i potwierdzi jego stan albo poinformuje nas o elementach wymagających naprawy. Warto również kupić dodatkową, rozszerzoną gwarancję, jeśli mamy taką możliwość, i to zarówno przy aucie używanym jak i nowym. Ponownie – może nas to uchronić przed dużymi kosztami w przyszłości.
Forum Leasing 24H
Post autor: Michał Krupiński » 17 gru 2019, o 12:06
Cześć,
Są dwa niezależne powody takiej sytuacji.
Od 1 stycznia 2020 wchodzą w życie nowe “kary” za nadmierną emisję CO2, więc dealerzy dokonują “samorejestracji”, bo wtedy będą mogli sprzedać w styczniu samochód bez konieczności wliczenia go do limitu.
Druga sytuacja jest taka, że mogłeś trafić na model, który stoi na placu co najmniej od sierpnia 2018. Od 1 września zmieniały się przepisy dotyczące norm pomiaru zużycia paliwa WLTP i po tej dacie nie można byłoby już zarejestrować takiego auta jako nowego. Dlatego dealerzy rejestrowali na siebie to, co mieli na placach.
Z praktycznego punktu widzenia te samochody są nowe, tzn. dalej stoją na placach, tylko tyle, że są już zarejestrowane.
Co do kwestii podatkowych – zakładam, że zamierzasz skorzystać z leasingu operacyjnego, więc z podatkowego punktu widzenia nie ma tu znaczenia, czy auto jest traktowane jako nowe, czy używane.
Toyota Stolarz – Kupno samochodu – na co zwrócić uwagę przy zakupie
Kupno samochodu wiąże się zazwyczaj ze sporym wydatkiem. Dlatego warto mieć stuprocentową pewność, że nasz wybór jest najlepszy z możliwych. Aby tak się stało, idealnym rozwiązaniem zostaje nabycie nowego samochodu z salonu. Podstawową przewagą takiej formy zakupu jest bowiem bezpieczeństwo oraz możliwość wyboru dokładnie takiego modelu i wyposażenia, jakie nam odpowiada. Poniżej przedstawiamy kilka rad, na co zwrócić uwagę podczas wizyty u dilera.
Kupno samochodu wiąże się zazwyczaj ze sporym wydatkiem. Dlatego warto mieć stuprocentową pewność, że nasz wybór jest najlepszy z możliwych. Aby tak się stało, idealnym rozwiązaniem zostaje nabycie nowego samochodu z salonu. Podstawową przewagą takiej formy zakupu jest bowiem bezpieczeństwo oraz możliwość wyboru dokładnie takiego modelu i wyposażenia, jakie nam odpowiada. Poniżej przedstawiamy kilka rad, na co zwrócić uwagę podczas wizyty u dilera.
Odbiór auta – na co zwrócić uwagę?
W dzisiejszych czasach zakupy z dostawą do domu to nic szczególnego – zamawiamy w ten sposób ubrania, elektronikę, żywność. Nawet dostawa samochodu pod wskazany adres powoli staje się standardem (niektóre auta dowozimy bezpłatnie pod wskazany adres). Każdy wie, że rzecz zamówioną online musimy dokładnie obejrzeć z każdej strony – sprawdzić, czy nie jest uszkodzona itp. Nie inaczej jest z samochodem. Na co więc zwrócić uwagę, gdy po auto nie jedziemy do salonu samochodowego, tylko ono samo do nas przyjeżdża? (uwaga, śmieszny żart – w końcu to SAMOchód, ha ha ha)
Sprawdź czy auto nie jest uszkodzone
Pierwszy punkt – najbardziej oczywisty. Musimy dokładnie sprawdzić, czy samochód na pewno nie ma żadnych uszkodzeń. Wprawdzie auto jest całkiem nowe, ale w transporcie zdarzają się różne wypadki – kamyczek tu, kamyczek tam.
Dokładnie sprawdź więc:
szyby (czy nie mają pęknięć, rys, odprysków, itp.)
lakier (pod kątem wgnieceń, rys, odprysków, itp.)
felgi i inne elementy zewnętrzne, np. lusterka (czy nie ma obcierek, rys, itp.)
Jeśli auto posiada jakiekolwiek, nawet najmniejsze, uszkodzenia – koniecznie zgłoś je podczas odbioru.
Gdy uszkodzenia są drobne, zostają zapisane w protokole zdawczo-odbiorczym. Wówczas pod koniec trwania umowy, przy zdawaniu samochodu, mamy dowód, że to nie my ponosimy odpowiedzialność za opisane wady więc nie zostaniemy obciążeni żadnymi dodatkowymi kosztami.
Co w przypadku, gdy uszkodzenie jest poważniejsze, np. auto zostaje porządnie wgniecione podczas ściągania z lawety? Wtedy auta nie przyjmujemy i prosimy o dostawę nowego, nieuszkodzonego egzemplarza. W takiej sytuacji kontaktujemy się też z osobą odpowiedzialną za naszą sprzedaż po stronie firmy wynajmującej. Podobnie, gdy przyjedzie do nas auto, którego specyfikacja nie do końca zgadza się z zamówieniem – miał być szpanerski kabriolet, a przyjeżdża rodzinne kombi (w końcu pomyłka zdarzyć się może każdemu). Odmawiamy przyjęcia samochodu i żądamy dostawy właściwego modelu.
Sprawdź numer VIN
Na placu u dealera stoi czasem kilkanaście takich samych aut – ten sam model, ten sam kolor. Może się więc zdarzyć, że na lawetę zostanie zapakowany inny samochód niż ten, który zamawialiśmy. Wprawdzie mało to prawdopodobne, ale nie zaszkodzi się upewnić 🙂 Warto zatem sprawdzić numer VIN i upewnić się, że przyjechał do nas właściwy egzemplarz.
Sprawdź czy wyposażenie jest kompletne
Od dostawcy dostaniesz protokół odbioru. Sprawdź dokładnie, czy auto jest wyposażone we wszystkie elementy opisane w protokole. Warto upewnić się, że nie brakuje np.:
dodatkowych dywaników
apteczki
kamizelki
trójkąta
koła zapasowego
lewarka
gaśnicy
Sprawdź polisę ubezpieczeniową
W ratę każdego zakupionego u nas auta w wynajmie długoterminowym wliczone jest ubezpieczenie OC, AC, Assistance i NNW. Sprawdź, czy do dowodu rejestracyjnego dołączone jest potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia. Wprawdzie nie ma już obowiązku wożenia ze sobą polisy ubezpieczeniowej, ale warto upewnić się, że jesteśmy ubezpieczeni.
Odbiór nowego samochodu z salonu krok po kroku
Zakup auta w salonie powinien być gwarancją tego, że pojazd jest bez usterki. W końcu fabrycznie nowy samochód odpowiednio kosztuje, a klient płaci za cztery kółka w perfekcyjnym stanie. Ta spora inwestycja musi być dobrze przemyślana, a pojazd dokładnie sprawdzony przed wydaniem pieniędzy. Niestety zdarzają się przykre niespodzianki, które odkrywane są dopiero po jakimś czasie użytkowania samochodu. Podpowiadamy, jak powinien wyglądać odbiór auta u dealera, aby właściciel nówki długo cieszył się zakupem.
Odbiór auta z salonu – na co zwrócić uwagę?
Wydanie sporej kwoty zawsze powinno budzić w nas czujność. Bez różnicy, czy chcemy nabyć auto za gotówkę, w kredycie czy w leasingu. Niestety zdarzają się przypadki, że nowe samochody zostają uszkodzone już w transporcie, podczas wprowadzania do salonu czy przeparkowania. Zadrapania lakieru, zniszczenia plastików czy wgniecenia mogą zostać dobrze ukryte do sprzedaży. Będą niewidoczne gołym okiem dla przeciętnego klienta, który nie spodziewa się “zasadzki”. W naszej praktyce wielokrotnie spotykaliśmy się z zamaskowanymi wadami nówek, które wykrywaliśmy w szczegółowej inspekcji w salonie. Takie sytuacje zdarzały się zarówno u firm, jak i osób prywatnych, które o mały włos nieświadomie kupiłyby samochód z wadą. Jeżeli awaria zostanie odkryta już po fakcie, to ryzyko może słono kosztować. Po opuszczeniu salonu i znalezieniu uszkodzenia wina może być przerzucona na nowego użytkownika pojazdu. Wtedy trudno będzie dochodzić swoich praw i zadośćuczynienia.
Nowy samochód uszkodzony w transporcie i w salonie
Sprawdzamy samochody różnej klasy, w różnej opcji wyposażenia, od standardowego po rozszerzone, więc widzieliśmy już wiele. Jeżeli auto nie zostanie uszkodzone podczas transportu, może zostać naruszone podczas przygotowania do wydania. Wpadki zdarzają się nagminnie nawet najlepszym producentom samochodów z półki premium. Jeśli dealer nie będzie z nami szczery, za cenę idealnego możemy kupić samochód o znacznie obniżonej wartości. Na szczęście u naszych klientów rośnie świadomość konieczności inspekcji przed zakupem w salonie. Dlatego też sprawdzamy samochody w różnym przedziale cenowym. Są to egzemplarze od 30 tysięcy złotych, na przykład Toyota Aygo, nawet do aut typu Rolls Royce wartych 1 milion złotych.
Nowe auto w salonie – na co uważać? Pan Damian miał już swoją lekcję
Przypadek Pana Damiana pokazuje, że przy kupnie auta w salonie warto mieć wsparcie profesjonalnego doradcy. Pan Damian przezornie zlecił nam inspekcję crossovera marki D****, zanim kupił go od dealera. W trakcie oględzin nasz ekspert wykrył nieprawidłowości, co handlowiec nazwał zwykłym czepialstwem. Według pracownika salonu auto wybrane przez pana Damiana to model budżetowy i nie powinno dziwić go to, że cała powłoka lakiernicza była z defektami. Według nas nie tak powinna wyglądać obsługa klienta i jakość produktów w salonach samochodowych. Zależy nam, aby nasi klienci byli świadomi tego, co kupują i zyskali przy tym od dealerów jak najlepsze warunki.
Nowy samochód naprawiany? Skąd opóźnienia w odbiorze auta?
Niestety ten jak i inne przykłady są z życia wzięte, a kupujący samochody w salonie nie mogą uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Weryfikując nowe auta, trafialiśmy już na różnych dealerów i handlowców, którzy różnie odnosili się do nas po odnalezieniu defektów. Po wykryciu usterek w aucie zazwyczaj rozmowa nie jest już taka miła jak przedtem i trudno jest utrzymać nerwy na wodzy. Każdy nasz pracownik ma wysoką kulturę osobistą oraz rozwinięte umiejętności negocjacji. Dzięki temu w niekomfortowej sytuacji potrafi zawalczyć o dobro klienta i zyskać dla niego jak najlepszą ofertę.
Odbiór samochodu z salonu krok po kroku z pomocą auto eksperta
Większa część naszych klientów, nauczona doświadczeniem z poprzedniego zakupu samochodu, chce zweryfikować auto przed kupnem u dealera. Chce mieć też pewność, że pieniądze, które często były odkładane przez dłuższy czas, będą dobrze wydane. Jako profesjonalni doradcy samochodowi do każdej weryfikacji podchodzimy starannie i ze zrozumieniem potrzeb klienta. Kierujemy się twardymi faktami i mamy wysoko rozwinięte umiejętności komunikacji. Do tego w czasach epidemii bezwzględnie przestrzegamy wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa panujących u danego dealera i przy kontakcie z klientem. Mimo to zdarzają się pracownicy salonów, którym nie podoba się pokazywanie znalezionych usterek. A to dlatego, że klient, który jest ich świadomy, może ubiegać się o dodatkowy rabat lub pojazd wolny od wad. Jak wtedy wygląda wydanie pojazdu u dealera? Czasami może być naprawdę nieprzyjemnie.
Odbiór samochodu z salonu – procedury załatwisz szybko z ekspertem samochodowym
Jeśli nie wiesz, co sprawdzić przy odbiorze samochodu z salonu, zgłoś się do nas działamy na terenie całej Polski. Przedstawimy Ci szczegółowe kroki, jak zamówić naszą usługę. Przy składaniu zamówienia skorzystaj z pomocy naszego wirtualnego doradcy i postępuj dokładnie według jego wskazówek. Pamiętaj też o poinformowaniu dealera o wizycie naszej firmy. Resztę zostaw nam i spokojnie czekaj na nasz szczegółowy raport z oględzin. Nasz ekspert dokładnie prześwietli stan samochodu. A Ty, oglądając efekty naszej pracy, docenisz każdą wydaną złotówkę na raport.
Zakup nowego samochodu – co, jeżeli uszkodzony?
Po oględzinach przez pracowników naszej firmy poznasz wszystkie wady i zalety pojazdu, który chcesz kupić. Co się dzieje, gdy nasza kontrola wykaże, że samochód miał jakieś szkody? Każda sytuacja jest rozpatrywana przez nas indywidualnie. Jeżeli przyjmiemy zlecenie do realizacji, pomagamy naszym klientom rozwiązać ten problem korzystnie dla nich. Pamiętaj, lepiej poznać prawdziwy stan samochodu przed zakupem, a nie dopiero podczas jego sprzedaży.
Jeżeli chcesz zapoznać się z przypadkami, które spotkały naszych klientów, zerknij na nasz artykuł.
Jak odebrać nowy samochód z salonu?
Ile czasu zarezerwować na odbiór auta?
Wydawałoby się, że można to zrobić w kilka lub kilkanaście minut – to przecież tylko trochę papierów do podpisania, chwila na montaż tablic do ramek i przyklejenie nalepki na szybę. Owszem, bardzo spieszący się klient ma szansę zmieścić się w takim limicie czasowym, niemniej jednak na odbiór auta warto zaplanować przynajmniej godzinę, a najlepiej półtorej.
Zdecydowana większośc sprzedawanych w Polsce salonowych pojazdów jest produkowana **na zamówienie w wybranej przez klienta wersji **- w przeciwieństwie do rynku amerykańskiego, na którym kupujący zazwyczaj wybierają z gotowych egzemplarzy stojących już na parkingu u danego dilera. Od momentu zebrania zamówienia do zgłoszenia przez salon gotowości od odbioru mija **zwykle około trzech miesięcy **– to czas potrzebny na przekazanie zamówienia do fabryki, produkcję, kontrolę jakości, transport oraz bezpośrednie przygotowanie auta do wydania przez docelowy salon. Grzechem byłoby odbierać tak długo wyczekany, zindywidualizowany pojazd w pośpiechu, bez wygospodarowania kilkudziesięciu minut na weryfikację stanu samochodu oraz zapoznanie z dokumentacją.
Jeśli to możliwe, **na odbiór auta nie udawaj się sam **– weź kolegę albo kogoś z rodziny, najlepiej bardziej doświadczonego w tematach motoryzacyjnych. Szczególnie przydatnym partnerem będzie tu ktoś o osobowości sceptyka, szukający dziury w całym, przywiązujący dużą wagę do szczegółów i zdystansowany emocjonalnie – po wydaniu kilkudziesięciu tysięcy złotych na wymarzone auto i otrzymaniu informacji, że wreszcie można je odebrać, trudno uniknąć euforycznego nastroju, który niekiedy stępia zmysły i usypia czujność.
Co zabrać ze sobą na odbiór samochodu z salonu?
Jeśli nie braliśmy auta w leasing ani nie upoważniliśmy pracownika salonu do rejestracji pojazdu w naszym imieniu, musimy koniecznie przyjechać na odbiór z nowymi tablicami rejestracyjnymi oraz nalepką na szybę.
Rejestracji pojazdu dokonujemy sami we właściwym urzędzie gminy lub starostwie powiatowym, uprzednio uzyskując w salonie świadectwo homologacji, numer VIN naszego egzemplarza oraz fakturę potwierdzającą nabycie auta. Upewnijmy się, że **urzędnik zalegalizował tablice **naklejając na nie srebrne naklejki kontrolne i sprawdźmy, czy numer na nalepce na szybę pokrywa się z tym na blachach. Na odbiór udajemy się z pozwoleniem czasowym, ważnym 30 dni od momentu wydania – w praktyce dowód rejestracyjny wydawany jest najczęściej w ciągu dwóch tygodni.
Aby wyjechać z salonu niezbędny jest też **dowód zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego **– jeśli pakietu ubezpieczeń nie załatwiałeś bezpośrednio w salonie, a na przykład skorzystałeś z kalkulatora OC i AC w Porówneo.pl i otrzymałeś bardziej satysfakcjonującą ofertę, koniecznie miej ze sobą potwierdzenie zawarcia polisy OC. Pamiętaj, że nie masz obowiązku korzystania z firmy ubezpieczeniowej współpracującej z agentem z salonu ani kupowania tak zwanego pakietu dealerskiego ubezpieczenia – jeśli masz wypracowane zniżki, może się okazać, że samodzielnie kupiona polisa będzie bardziej opłacalna.
Koniecznie przynieś też do salonu **dokumentację związaną z zakupem **– w szczególności potwierdzenie przelewu lub fakturę oraz dokładny wydruk oferty na twój egzemplarz, z wyszczególnionym dodatkowym wyposażeniem. Bardzo rzadko do salonu trafiają dwa identycznie skonfigurowane egzemplarze, nawet jeśli dana marka oferuje zawężony wybór wersji wyposażenia – **pełna lista wszystkich wybranych w konfiguratorze opcji **pozwoli ci odświeżyć pamięć, za co dokładnie zapłaciłeś i upewnić się, że brak którejś z funkcji nie jest efektem błędu fabryki, a po prostu konsekwencją tego, że przy składaniu zamówienia po prostu z niej zrezygnowałeś.
Jak dokonywać oględzin nowego samochodu w salonie?
Po przedstawieniu sprzedawcy dokumentów z urzędu i potwierdzenia ubezpieczenia jeszcze nie podpisuj protokołu odbioru! Poczekaj aż zostaniesz najpierw zaproszony do auta – pracownik salonu opowie ci o podstawowych funkcjach auta, niezbędnych do poruszania się nim po drodze publicznej. Obsługa świateł, wycieraczek, systemów bezpieczeństwa, podnoszenie maski, dolewanie płynu do spryskiwaczy – o tym wszystkim warto posłuchać nawet jeśli jesteś już doświadczonym użytkownikiem aut, albowiem każda marka ma swoją specyfikę dotyczącą umiejscowienia wyposażenia.
Na początku warto jednak przekonać pracownika salonu, by upewnił cię, że przedstawia właściwe auto – od razu poproś o wskazanie numeru VIN i porównanie go z tym w dokumentach. Numer identyfikacyjny pojazdu jest umieszczony w kilku miejscach – najczęściej na podszybiu, w komorze silnika, pod podłogą pasażera lub na słupku. Warto znać jego umiejscowienie na wypadek gdyby diagnosta miał kłopot z jego znalezieniem w przyszłości. Dopiero po potwierdzeniu VIN-u poproś sprzedawcę o instalację tablic rejestracyjnych i naklejenie nalepki na szybę.
Podczas oględzin zwróć uwagę na lakier, spoglądając nań z różnych kątów – sprawdź, czy w żadnym miejscu nie odróżnia się on kolorem, nie jest wgnieciony lub punktowo uszkodzony. Nie istnieją też przeciwwskazania, by wyrywkowo sprawdzić go **miernikiem lakieru **w kilku-kilkunastu miejscach: na masce, błotnikach, drzwiach czy dachu. Poświęć uwagę **dolnym i górnym krawędziom drzwi **– jakikolwiek ślad korozji czy odchodząca uszczelka nie mają prawa się zdarzyć.
Uważnie obejrzyj **szczeliny między elementami blacharskimi **– zwróć uwagę czy nie rozjeżdżają się, czy np. z jednej strony maska nie odstaje bardziej, czy u dołu maski nie jest szerzej niż u góry. Przyjrzyj się **śrubom mocującym drzwi czy błotniki **– powinny być polakierowane w kolorze nadwozia. Oceń, czy **reflektory **są jednakowe, nie mają odprysków ani pęknięć.
Nie przejmuj się tym, że możesz zostać wzięty za detektywa czy nadgorliwca – jeśli wydajesz na samochód kilkadziesiąt tysięcy złotych albo i więcej, **masz pełne prawo przed odbiorem oglądać go ile chcesz **i jak chcesz. Nie martw się, jeśli obsługa dyskretnie spróbuje dać ci do zrozumienia, że ma też inne rzeczy do zrobienia – skoro czekałeś na dostarczenie wozu kilkanaście tygodni, wykorzystanie kilkunastu minut więcej z czasu pracowników salonu nie jest niestosownością, a prawem klienta.
Sprawdzanie auta w salonie przed odbiorem – krok po kroku
Nie wahaj się **weryfikować wyposażenia według listy z oferty **– jeśli czegoś nie widzisz na pierwszy rzut oka, pokaż palcem pracownikowi salonu na wydruku i zapytaj: a to co to jest, gdzie to mam, jak to działa? Nie wahaj się prosić o **pomoc przy połączeniu telefonu z Bluetooth **– dla specjalisty z salonu to chwila, a tobie może zająć więcej czasu.
Sprawdź **symbol DOT na każdej z opon **– czterocyfrowy numer oznaczający tydzień oraz rok produkcji opony (np. dla piątego tygodnia roku 2021 będzie to 0521) powinien być wszędzie taki sam. Porównaj **numery na szybach **– muszą być jednakowe przynajmniej na przeciwległych oknach (inne mogą się różnić z uwagi na zróżnicowaną numerację szyb przednich i tylnych).
Pracownik salonu powinien też wskazać ci miejsce przechowywania **instrukcji samochodu i książki serwisowej **– najczęściej w schowku po stronie pasażera. Podobnie jak przy innych cyferkach – otwórz ją, zobacz, czy numer VIN umieszczony w książce serwisowej oraz nazwa wersji wyposażenia i koloru pokrywa się z tym, co zamawiałeś.
Wadliwe auto z salonu – co zrobić? Jak rozmawiać ze sprzedawcą?
Jeśli stwierdzisz wadę w wyczekiwanym aucie, kategorycznie odmów podpisania protokołu odbioru, w którym stwierdzasz, że auto wydano bez zastrzeżeń. Jeśli sprawa przekracza kompetencje sprzedawcy, od razu **poproś o rozmowę z kimś decyzyjnym **– najlepiej kierownikiem salonu albo szefem sprzedaży.
To, w jaki sposób sprawa zostanie załatwiona, zależy nie tylko od profesjonalizmu salonu, ale też od istotności wady. Jeśli zabrakło tylko jednego, drobnego podpunktu z wielopozycyjnej listy wyposażenia, trudno będzie uznać to za wadę istotną – chyba że udowodnisz, że z uwagi na specyfikę oczekiwań względem użytkowania samochodu akurat ten element jest decydujący dla pełnego skorzystania z walorów pojazdu, na przykład gdy rozmyślnie kupiłeś auto z tempomatem, bo kilka razy w tygodniu pokonujesz trasy, a przygotowany do odbioru egzemplarz jest pozbawiony tego dodatku.
Za istotną wadę powinna zostać uznana każda okoliczność, która sprawia, że nie możesz w pełni korzystać z zamówionego pojazdu lub że powoduje ona konkretną utratę wartości. Dla przykładu – jeśli twoje auto zostało lekko uszkodzone podczas rozładunku lawety i od razu naprawione, możesz domagać się rekompensaty finansowej za obniżenie jego wartości, albowiem gdy będziesz je sprzedawać jako używane, dociekliwy kupiec może uznać, że samochód nie jest bezwypadkowy.
Niezależnie od okoliczności, długo wyczekiwanego, opłaconego, zarejestrowanego i ubezpieczonego auta nie opłaca się nie odbierać – możesz jednak wynegocjować doposażenie wozu w brakujące komponenty, pakiet bezpłatnych przeglądów gwarancyjnych, a nawet samochód zastępczy na czas, który jest salonowi potrzebny do dostarczenia ci pełnowartościowego produktu. W rozmowie z przedstawicielem dealera **masz prawo proponować rozwiązania sytuacji **– po prostu wymień je, zaczynając od tych, które interesują cię najbardziej.
Pamiętaj żeby **wszelkie ustalenia zostały zawarte na piśmie **– data i okoliczności stwierdzenia wady, dokumentacja fotograficzna i wymiar wzajemnych ustaleń powinien pojawić się **na papierze z pieczątką salonu **i podpisem osoby władnej podejmować decyzje (stąd sugestia angażowania kierowników). Możesz też powołać biegłego rzeczoznawcę, który fachowo oceni realną utratę wartości pojazdu lub orzeknie, ile kosztowało wyposażenie, za które zapłaciłeś, a którego nie otrzymałeś.
Odbiór samochodu w salonie – ostatnie formalności
Jeśli wszystko jest w porządku, a ustalenia dotyczące ewentualnych rozbieżności satysfakcjonują obie strony, dopiero wówczas możesz podpisać protokół odbioru. Powinieneś otrzymać dwa komplety kluczyków, kod do radia (na wypadek konieczności zresetowania go i zaprogramowania od nowa), a także informację na temat **częstotliwości wykonywania wymaganych przeglądów gwarancyjnych **– najczęściej minimum raz w roku, chyba że auto szybciej osiągnie wymagany przebieg. Z tak skompletowaną dokumentacją możesz uścisnąć dłoń sprzedawcy i wreszcie wyjechać z salonu.
Zanim poczujesz wiatr we włosach i zechcesz mocniej depnąć gaz pamiętaj, że nowe auta są wydawane z niemal pustym bakiem – przypomni ci o tym pomarańczowa kontrolka dystrybutora, wyświetlająca się na desce rozdzielczej. Dobrze jest zawczasu sprawdzić, gdzie znajduje się stacja benzynowa najbliżej salonu – to właśnie ona powinna być celem twojej pierwszej, maksymalnie kilkukilometrowej podróży.
Procedura odbioru nowego samochodu z salonu
Zakup nowego samochodu z pewnością jest większą inwestycją, ale wiąże się z mniejszą liczbą formalności do spełnienia. Procedura odbioru nowego samochodu z salonu nie jest skomplikowana, ale podczas ostatniej wizyty należy upewnić się, czy wszystko jest zgodne z pierwotnymi ustaleniami. Może się wydawać, że wystarczy zarezerwować sobie maksymalnie kilkanaście minut, tymczasem pośpiech nie jest wskazany. Dlatego optymalnym czasem jest od godziny do półtorej. Co sprawdzić przy odbiorze samochodu z salonu?
Odbiór samochodu z salonu
Znaczna większość salonów samochodowych w Polsce przyjmuje zamówienia na konkretny model auta. Klient wybiera wersję, którą chce otrzymać, odbiór samochodu z salonu jest możliwy po około 3 miesiącach. Ten czas może być obecnie nieco dłuższy, na co ma wpływ okres trwającej od dwóch lat pandemii. Każdy szczegół jest uwzględniony przez fabrykę, dlatego często na swoje wymarzone auto trzeba trochę poczekać. Czy wiesz, co sprawdzić przy odbiorze samochodu z salonu? Po odbiór samochodu z salonu warto przyjść z osobą mającą większe rozeznanie w dziedzinie motoryzacji. Jeśli wszystko jest w porządku, można przejść do przeglądu wszystkich otrzymanych dokumentów. Tutaj również wskazana jest ostrożność i pełne skupienie.
Na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu z salonu?
Odbierając nowe auto z salonu należy obejrzeć dokładnie pojazd z każdej strony, ponieważ ewentualne szkody mogły powstać podczas transportu. Dlatego sprawdzeniu powinny podlegać szyby, lakier oraz felgi i inne zewnętrzne elementy. Zawsze powinno się pomyśleć, na co zwrócić uwagę przy odbiorze samochodu z salonu. Podlega temu również numer VIN, po którym sprawdza się, czy dany egzemplarz jest tym, który się zamówiło. Powinno się ponadto skontrolować, czy wszystkie elementy wyposażenia są kompletne, muszą one zgadzać się z wszystkimi wpisanymi do protokołu. Istnieje jeszcze jedna ważna odpowiedź na pytanie: na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu z salonu. Chodzi oczywiście o polisę ubezpieczeniową. Zazwyczaj potwierdzenie jej opłacenia jest dołączana do dowodu rejestracyjnego.
Kupno nowego samochodu – formalności
Z czym wiąże się kupno nowego samochodu? Formalności pomagają zazwyczaj załatwiać dealerzy prowadzący salony. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie są tak samo ważne i żadnej nie można pominąć. Znacznie mniej spraw do załatwienia mają osoby stawiające na kupno nowego samochodu – formalności zazwyczaj przedstawiane są na samym początku. W pierwszej kolejności należy obligatoryjnie wykupić ubezpieczenie OC. Auto jest wydawane dopiero po przedstawieniu potwierdzenia zawarcia umowy z ubezpieczalnią. Dopiero następnie należy udać się do Wydziału Komunikacji w celu rejestracji pojazdu.
Rezygnacja z zakupu samochodu w salonie
Kwestie odstąpienia od umów regulują przepisy kodeksu cywilnego, w ich interpretacji wymienione są dwa rodzaje postępowania – umowne i ustawowe. Rezygnacja z zakupu samochodu w salonie może odbyć się umownie wówczas, gdy zgodę na to wyrażają obie strony transakcji. Taki zapis umieszcza się zazwyczaj w umowie przedwstępnej, zastrzegając określony termin, do którego odstąpienie jest możliwe. Jeśli następuje rezygnacja z zakupu samochodu w salonie sprzedający ma obowiązek zwrot wpłaconej zaliczki. W podpisanej umowie podczas składania zamówienia na nowe auto wskazuje się okoliczności, w którym konsument może zrezygnować z zakupu. Najczęściej jest to niewywiązanie się z terminu, zamontowanie innych elementów bez uprzedzenia, ewentualne uszkodzenia i próba ich ukrycia.
Jak zapłacić za samochód w salonie? Wiemy już co sprawdzić przy odbiorze samochodu z salonu. Pozostaje pytanie o dopełnienie formalności. Zapewne wiele osób planujących zakup nowego auta zastanawia się, jak zapłacić za samochód w salonie? Na szczęście nie ma potrzeby wypłacania gotówki z banku, w niemal wszystkich punktach honorowane są przelewy bankowe. Jest to przede wszystkim bardzo wygodny sposób, dlatego stosowany przez większość klientów. Oczywiście kwestia jak zapłacić za samochód w salonie nie ogranicza się do narzucenia z góry przelewu elektronicznego. Zwolennicy płacenia wyłącznie w gotówce również mogą zostać klientem salonu samochodowego.
Odbiór samochodu z salonu – jak to zrobić dobrze? Procedura krok po kroku
Odbiór samochodu z salonu to dla wielu osób stresujące przeżycie. Jakich formalności należy dopełnić? Jak sprawdzić stan techniczny auta? Co ze sobą zabrać? Te i wiele innych pytań kotłuje się w głowie każdego nabywcy i nie daje spokoju. Żeby maksymalnie ułatwić odbiór auta z salonu samochodowego, postanowiliśmy odpowiedzieć na nie wszystkie. Jak więc wygląda procedura odbioru nowego samochodu z salonu w praktyce? Co sprawdzić, by mieć gwarancję spokoju?
Jak odebrać nowe auto z salonu?
Kupno nowego samochodu z salonu to coraz chętniej wybierana opcja. Wybierając ofertę autoryzowanego dealera, zyskujesz pewność, że auto jest sprawdzone, a jego stan techniczny zgodny z deklaracjami sprzedawcy. Nie oznacza to jednak, że wystarczy podpisać umowę i wpłacić określoną kwotę, by cieszyć się upragnionym pojazdem. Jak odebrać nowe auto z salonu samochodowego? O co pytać pracownika salonu?
Po pierwsze, jeśli to możliwe, na odbiór auta zabierz ze sobą mechanika lub przyjaciela, który zna się na pojazdach. Pomoże Ci on zweryfikować stan samochodu zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Najlepiej, jeśli będzie osoba zdystansowana emocjonalnie do zakupu i przywiązująca dużą wagę do szczegółów. Dzięki jej wsparciu podejmiesz racjonalną decyzję i nie przegapisz ewentualnych nieścisłości.
Na umówiony termin warto wstawić się punktualnie. Wówczas pracownik salonu będzie dysponował wystarczającą ilością czasu, aby wszystko skrupulatnie i fachowo wyjaśnić, a odbiór nowego auta przebiegnie bez niepotrzebnego pośpiechu.
Co zabrać ze sobą na odbiór samochodu z salonu?
Do odbioru samochodu należy się odpowiednio przygotować. Nie wystarczy wziąć ze sobą zaufaną osobę. Nawet najlepszy przyjaciel nic nie wskóra, jeśli zapomnisz o najważniejszych dokumentach. Co zabrać ze sobą na odbiór auta z salonu?
Nowe tablice rejestracyjne, naklejkę kontrolną na szybę oraz pozwolenie czasowe, jeżeli to Ty rejestrowałeś (łaś) auto. Rejestracja nowego samochodu przez dealera odbywa się tylko wtedy, gdy pojazd jest przedmiotem leasingu lub wynajmu długoterminowego. Wówczas pracownik salonu ma Ci przekazać dokumenty rejestracyjne, tablice i nakleję, Potwierdzenie zawarcia polisy, jeżeli zamiast dealerskiego ubezpieczenia samodzielnie kupiłeś (łaś) polisę ubezpieczeniową. Pamiętaj, nie może być to wyłącznie ubezpieczenie OC, ale też AC. Dokumentację związaną z zakupem, czyli fakturę lub potwierdzenie przelewu, a także wydruk oferty zakupionego samochodu wraz z wyszczególnionymi systemami i dodatkowym wyposażeniem. Dowód osobisty. Pozwoli zweryfikować Twoją tożsamość.
Odbiór auta z salonu – na co zwrócić uwagę?
Jedną z najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy odbiorze samochodu, jest gwarancja. Pracownik salonu powinien Ci udzielić jasnych informacji co do jej warunków. Może ona być zawarta na konkretny okres, np. dwóch lat, lub limit kilometrów, np. 20 tysięcy. Żeby ją zachować, najczęściej trzeba regularnie przeprowadzać przeglądy serwisowe. Za dodatkową opłatą użytkownik może ją przedłużyć.
Na początek warto się też upewnić, że pracownik salonu przedstawia Ci właściwy samochód. Poproś go o wskazanie numeru identyfikacyjnego VIN i porównaj go z informacjami zawartymi w dokumentach pojazdu. W ten sposób unikniesz nieporozumień i straty czasu.
Jak dokonywać oględzin nowego samochodu w salonie?
Mimo że kupujesz nowe auto, nie oznacza to, że wszystko będzie w nim w porządku. Oczywiście, wszystkie samochody przechodzą skrupulatną kontrolę jakości, a ich stan techniczny w zdecydowanej większości przypadków odpowiada zapewnieniom dealera. Co więcej, dopiero po wykonaniu obowiązkowego przeglądu salon otrzymuje książkę serwisową i kartę gwarancyjną (serwisową), które są przekazywane nowemu właścicielowi.
Niemniej warto dokonać wnikliwych oględzin, zwłaszcza że większość sprzedawanych w Polsce pojazdów jest produkowana na indywidualne zamówienie. Może się więc zdarzyć, że przez ludzki błąd nowe auto nie zostanie wyposażone w pewien system, który dla przyszłego właściciela jest ważny. Weryfikacja stanu technicznego pozwoli to stwierdzić i ustrzec się przed rozczarowaniem.
Oględziny nowego samochodu powinny być przeprowadzone skrupulatnie. Przydaje się tu wspomniana już asysta mechanika lub przyjaciela, który nie jest emocjonalnie związany z samochodem. Zamiast zachwycać się autem, przejdzie on natychmiast do działania, co ułatwi weryfikację pojazdu. Co sprawdzić przy odbiorze samochodu z salonu?
Sprawdzanie auta w salonie przed odbiorem – krok po kroku
Dzięki wnikliwemu sprawdzeniu auta przed odbiorem upewnisz się, czy jego stan techniczny jest bez zarzutu, a systemy i elementy wyposażenia odpowiadają słowom dealera, a także Twoim oczekiwaniom. Na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu z salonu?
Poproś pracownika salonu, aby przedstawił Ci podstawowe funkcje pojazdu, a także systemy i elementy wyposażenia charakterystyczne dla wybranego przez Ciebie modelu i standardu wyposażenia. Uważnie słuchaj i sprawdzaj działanie poszczególnych podzespołów
Nawet jeśli jesteś doświadczonym kierowcą, skorzystaj z krótkiej instrukcja obsługi samochodu. Pozwoli Ci ona uniknąć błędów podczas użytkowania pojazdu. . Nie bój się zgłaszać uwag i prosić o pokazanie, jak uruchomić dane udogodnienie. Upewnij się też, że nowe auto ma wszystkie funkcje, na których Ci zależało, i czy zgadzają się one z podpisaną przez Ciebie ofertą. Weź ze sobą listę systemów i udogodnień i odhaczaj poszczególne pozycje. Dzięki temu niczego nie przeoczysz.
Dokładnie sprawdź karoserię. Lakier nie może mieć żadnych odbarwień, rys, wgnieceń czy też odprysków. Ewentualne skazy natychmiast zgłoś przedstawicielowi salonu. To na dealerze ciąży odpowiedzialność za ich usunięcie lub ewentualne obniżenie ceny pojazdu. Zwróć też uwagę, czy karoseria nie nosi śladów korozji. Żeby zyskać pewność co do jej jakości, możesz również sprawdzić grubość powłoki lakierniczej przy użyciu specjalistycznego miernika.
Przyjrzyj się elementom blacharskim. Sprawdź dolne i górne krawędzie drzwi, maskę, zderzak, a także szczeliny między nimi. Upewnij się, że śruby mocujące drzwi, błotniki oraz inne elementy karoserii są dobrze osadzone i dokręcone.
Sprawdź szyby i opony. Nie zapomnij też sprawdzić stanu szyb i opon. Porównaj numery na szybach. Powinny być one identyczne przynajmniej na przeciwległych oknach. Natomiast w przypadku opon numer DOT powinien być wszędzie taki sam. Jeżeli w zestawie, otrzymujesz drugi komplet opon i koło zapasowe, upewnij się również co do ich jakości.
Co więcej, pracownik salonu powinien też wskazać miejsce, gdzie jest przechowywana instrukcja samochodu oraz książka serwisowa. Sprawdź, czy dokumenty rzeczywiście się tam znajdują, a następnie upewnij się, że numer VIN, nazwa wersji wyposażenia i kolor określone w książce serwisowej pokrywają się z Twoim zamówieniem.
Odbiór samochodu w salonie – ostatnie formalności
Jeżeli stan samochodu nie budzi Twoich zastrzeżeń, a auto zostało wyposażone we wszystkie systemy i udogodnienia, na których Ci zależało, następuje podpisanie protokołu odbioru (protokołu zdawczo-odbiorczego). Po dopełnieniu formalności otrzymasz komplety kluczyków oraz kod do radia. Pracownik salonu poinformuje Cię również o częstotliwości wykonywania wymaganych przeglądów rejestracyjnych.
Gotowe! Odbiór samochodu z salonu zakończony! Możesz uścisnąć dłoń przedstawicielowi dealera, wsiąść w nowe auto i ruszyć w drogę.
Ile czasu zarezerwować na odbiór auta?
Chociaż wydawać by się mogło, że odbiór nowego samochodu z salonu to tylko formalność, nie warto podpisywać dokumentów i przeprowadzać oględzin w pośpiechu. Wówczas łatwo przegapić istotne szczegóły lub zgodzić się na ustępstwa. Ile więc czasu zarezerwować na odbiór auta? Minimum godzinę, a najlepiej 1,5-2 h. Tyle wystarczy, aby w spokoju przejrzeć dokumenty, sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz zadać pracownikowi salonu pytania.
Procedura odbioru samochodu w salonie może się wydawać skomplikowana. Jeśli jednak zdecydujesz się kupić auto u rzetelnego dealera, oddelegowany pracownik sprawnie, ale z należytą dokładnością przeprowadzi Cię przez cały proces. W efekcie zakup nowego samochodu i jego odbiór zakończy się pełnym sukcesem.
Nowy samochód prosto z salonu? Zobacz co może Cię czekać! • Sprawdz-auto24.pl
Zakup nowego samochodu prosto z salonu dla większości z nas jest wydarzeniem, które zapamiętujemy na całe życie. Nie ma się co dziwić – niekiedy pracujemy na ten zakup całe życie.
Jak wynika z badań, co 9 Polak decyduje się na zakup fabrycznie nowego auta w salonie.
Każdy z nas kupując samochód fabrycznie nowy ma przekonanie, że auto które wybrał jest wolne od jakichkolwiek wad.
Postaram się pokazać Wam, że wcale nie jest to reguła!
키워드에 대한 정보 na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu
다음은 Bing에서 na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.
이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!
사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Odbiór nowego samochodu z salonu , CHECK LISTA @craVe DRIVE
- nowe auto
- nowe auto z salonu
- co sprawdzić
- co sprawdzic przy odbioerze auta
- zakup nowego samochodu
- check lista
- najwazniejsze rzeczy przy zakupie auta
- zakup samochodu
- odbiór samochodu
- samochód uzywany
- zakup uzywanego auta
- crave
- crave drive
- porady
- jak
- na co
- co
Odbiór #nowego #samochodu #z #salonu #, #CHECK #LISTA #@craVe #DRIVE
YouTube에서 na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu 주제의 다른 동영상 보기
주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Odbiór nowego samochodu z salonu , CHECK LISTA @craVe DRIVE | na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego samochodu, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.